برونگرایی چیست؟ بررسی ویژگی های افراد برونگرا

آیا شما یک فرد برونگرا هستید؟ افراد برونگرا از چه ویژگی‌های شخصیتی برخوردارند؟ معمولا در ذهن انسان‌ها، برونگرایی با موقعیت اجتماعی برتر، رابطه مستقیم دارد. بنابراین برونگراها ارتباط اجتماعی قوی دارند و مردم در معاشرت با آنها انرژی دریافت می‌کنند. برونگرایی چیست؟ در این مقاله از سایت قوی شیم، اطلاعات مفیدی درباره چیستی و ویژگی‌های افراد برونگرا در اختیار شما قرار می‌دهیم، با ما همراه باشید.😉

برونگرایی ویژگی شخصیتی اجتماعی و شاد است.

برونگرایی چیست؟

 برونگرایی یکی از ویژگی‌های سازنده شخصیت است. مشخصه‌های اصلی این ویژگی اجتماعی بودن، فن بیان، ابراز احساسات و تحریک پذیری است که افراد به دنبال روابط اجتماعی و تعامل با دیگران هستند. از طرفی می‌توان گفت یک فرد برونگرا از تعامل با دیگران لذت می‌برد و به طور مداوم احساسات و افکارش را ابراز می‌کند.

افراد برونگرا از چه ویژگی های شخصیتی برخوردارند؟

اشخاص برونگرا انسان‌های منحصربه‌فردی هستند و با توجه به رفتار و کنششان سریعا در جمعی شناخته می‌شوند. برونگراها سرشار از حس زندگی، انرژی و مثبت اندیشی هستند که در جمع‌های گروهی یا دوستانه صحبت می‌کنند و موقعیت را به دست می‌گیرند. این اشخاص از مهمانی‌های شلوغ بسیار لذت می‌برند و جمع دوستان زیادی دارند. در ادامه مطلب برخی ویژگی‌های افراد برونگرا را بررسی می‌کنیم.

حضور در محیط های اجتماعی را دوست دارند.

اشخاص برونگرا همیشه در مرکز توجه قرار دارند و در موقعیت‌های اجتماعی و گروهی مختلف رشد می‌کنند، به همین خاطر اغلب به دنبال تعامل با افراد و حضور در اجتماع هستند. این افراد از معرفی خود به دیگران ترسی ندارند و خجالت نمی‌کشند. در واقع همیشه دوست دارند افراد جدیدی را ملاقات کرده و موقعیت تازه‌ای را تجربه کنند.

برونگراها اغلب مرکز توجه افراد هستند.

برونگراها از تنهایی لذت نمی‌برند.

یکی دیگر از ویژگی‌های شخصیتی یک فرد برونگرا، گریز از تنهایی است. به عبارتی دیگر برونگراها به تنهایی و با خود بودن نیازی ندارند. درونگراها برخلاف برونگرایان پس از ترک اجتماع نیاز به تنهایی دارند تا انرژی خود را دوباره به دست آورند اما برونگراها دائما در اجتماع هستند و انرژی خود را از حضور در جمع‌ها و کنار افراد کسب می‌کنند.😁

 با اعتماد به نفس اند و دایره دوستان زیادی دارند.

همانطور که گفته شد برونگراها از ارتباط و معرفی خود به دیگران ترسی ندارند و از این رو به راحتی دوستان جدیدی پیدا می‌کنند. آنها در کنار رسیدگی علایقشان، روابط اجتماعی خود را گسترش می‌دهند.

برونگراها ریسک پذیرند.

ریسک پذیری تا حدی قابل قبول است که پرخطر نباشد. برخی رفتارهای برونگراها خطرناک و ریسکی است. براساس گفته‌های پژوهشگران افراد برونگرا در صورت پیشرفت در کاری، آن را ادامه داده و خسته نمی‌شوند. این مطالعات نشان می‌دهد زمانی که ریسک پذیری این افراد با موفقیت همراه می‌شود، میزان ترشح دوپامین مغز آنها بیشتر است. دوپامین مرکز تشویق مغز را تحریک کرده و تمایل آنها به ریسک کردن بیشتر می‌شود.

افراد برونگرا ایده‌پردازهای خوبی هستند و خلاقیت بالایی دارند.

برونگراها انعطاف پذیری بالایی دارند.

یکی از ویژگی‌های شخصیتی مهم در افراد برونگرا، همین انعطاف‌پذیری بالا است. براساس این خصوصیت، آنها با هر شرایطی به سرعت کنار آمده و سازگاری بالایی دارند. به عبارتی دیگر در زمان بروز مشکل، خلاقیت آنها شکوفا شده و در لحظه برای انجام کاری تصمیم می‌گیرند.

ایده پردازهای خوبی هستند.

برونگراها در نظردهی تیمی بسیار خلاق هستند و دائما به دنبال کشف و تجربه مسیرهای مختلف هستند. آنها در شغل و حرف خود موفق اند زیرا بسیار مسئولیت پذیر و حرفه‌ای عمل می‌کنند.

برونگرایی چیست؟

برونگرایی یک ویژگی شخصیتی با عناوین اجتماعی، شاد و سرزنده بودن است.

ویژگی های یک فرد برونگرا چیست؟

 افراد برونگرا بسیار اجتماعی هستند و دوست دارند با افراد مختلفی ارتباط داشته باشند. آنها در زندگی ریسک پذیر اند و انعطاف بالایی در زمان بروز مشکل دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!