ورزش در قاعدگی | مزایا + بهترین ورزش

بسیاری از بانوان معتقدند که اگر در دوران قاعدگی ورزش کنند با مشکلات جدی روبه‌رو خواهند شد و در نتیجه باشگاه را کنار گذاشته و به استراحت می‌پردازند. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که در دوران پریودی کیسه آب‌گرم و استراحت را به ورزش و تحرک ترجیح می‌دهید؛ با قوی شیم همراه باشید تا در این مقاله، ورزش در قاعدگی، مزایا و بهترین تمرینات را بررسی کنیم.😉

ورزش کردن در قاعدگی موجب بهبود روند آن می‌شود.

مزایا ورزش در قاعدگی

سیکل قاعدگی برای بعضی افراد، سخت و همراه با دردهای شکمی و کمردرد است و این روند برای آنها دشوار می‌شود. آیا تا به حال به دنبال راهی برای بهبود دردها و روند پریودی بوده‌اید؟ در ادامه مطلب به مهم‌ترین مزایا ورزش در قاعدگی، اشاره کرده‌ایم:

تقویت حال روحی و افزایش شادی

یکی از تأثیرات ورزش بر بدن افزایش ترشح هورمون دوپامین، سروتونین و سایر هورمون‌های شادی است. در واقع وظیفه این هورمون‌ها، کاهش احساس افسردگی و تقویت روحیه افراد می‌باشد. از این رو در دوران پریودی بانوان بیشتر در معرض افسردگی هستند و ورزش کردن در قاعدگی می‌تواند حال روحیشان را بهبود بخشد.

کاهش دردهای قاعدگی با ورزش منظم

یکی دیگر از مزایا ورزش در قاعدگی، کاهش دردهای شکمی و کمر است. اغلب افراد برای کنترل دردها قبل از پریودی، ورزش را کنار می‌گذارند در صورتی که اگر به طور منظم ورزش کنند، متوجه کاهش درد کمر و گرفتگی عضلات خواهند شد. همچنین فعالیت در این دوران گردش خون را بهبود بخشیده و سلامت قلب و ریه را در قاعدگی افزایش می‌دههد.

ورزش منظم موجب کاهش دردهای قاعدگی می‌شود.

کمک به رفع خستگی و کوفتگی بدن

بسیاری از بانوان در دوران قاعدگی به دلیل تغییرات هورمونی، خستگی و بی‌حالی شدیدی را تجربه می‌کنند. در نتیجه فعالیت و ورزش منظم علاوه بر بهبود حال روحی، حال جسمی و خستگی را رفع می‌کند.

تنظیم پریودهای نامنظم

اگر دوره‌های قاعدگی شما نامنظم است، ورزش و فعالیت بدنی مرتب، چرخه پریودی را تنظیم می‌کند. البته پیروی از یک رژیم غذایی سالم در کنار ورزش منظم و سبک به بهبود این چرخه بسیار کمک خواهد کرد.💚

بهترین ورزش ها در قاعدگی

قوی شیم دوستدار سلامتی شما، پیشنهاد می‌کند در دوران قاعدگی ورزش مورد علاقه خود را سبک‌تر ادامه دهید. برای بسیاری از بانوان، دو روز اول پریودی دشوار است و می‌توانند به جای ورزش همیشیگی بیشتر استراحت کرده و فعالیت نرم و سبک را جایگزین آن کنند. بهترین ورزش‌ها در پریودی شامل موارد زیرر است:

پیاده روی در قاعدگی

پیاده روی سبک‌ترین ورزش در پریودی است که به کاهش درد کمک می‌کنند توصیه می‌شود در فضای باز پیاده‌روی کنید و لذت ببرید.

پیاده‌روی در دوران قاعدگی بسیار مفید است.

تمرینات هوازی سبک

ورزش‌های سبک هوازی باعث افزایش ترشح اندورفین در مغز شده و در نتیجه احساس شادابی و نشاط را به همراه دارد. البته اندورفین، درد و التهاب را کاهش می‌دهد و هرچه اندوزفین ترشح شود، پریود آسان‌تری خواهید داشت.

ورزش قدرتی ملایم

براساس وضعیت جسمانی در قاعدگی، تمرینات قدرتی خود را سامان دهید. بهتر است از تمرینات ملایم قدرتی و وزنه‌های سبک استفاده کنید. در این زمان از بلند کردن وزنه‌های سنگین، بپرهیزید.

حرکات کششی و سبک

برای آزاد کردن گرفتگی عضلات و کاهش درد قاعدگی، ورزش‌هایی مانند یوگا، پیلاتس و حرکات کششی بسیار عالی است.

آیا در دوران قاعدگی می‌توان ورزش کرد؟

در دوران قاعدگی برای کاهش دردهای کمر و شکمی بهتر است ورزش سبک مانند پیاده روی را انجام دهید.

ورزش کردن در دوران پریودی چه مزایایی دارد؟

ورزش کردن در این دوران موجب بهبود حال روحی و نشاط، کاهش دردها، رفع خستگی بدن و تنظیم چرخه پریودی می‌شود.

بهترین ورزش‌ها در دوران قاعدگی کدام‌اند؟

ورزش‌های سبک مانند یوگا، پیلاتس، حرکات کششی، ورزش‌های سبک هوازی به بهبود دردهای قاعدگی کمک کرده و نشاط را به همراه دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!