چگونه در تعطیلات عید چاق نشویم؟

چگونه در تعطیلات عید چاق نشویم؟ به احتمال زیاد از الان خانه تکانی عید را آغاز کرده‌اید و در کنار کار و تلاش با افت قند و اشتهای کاذب مواجه می‌شوید. بنابراین شروع به خوردن آجیل و شیرینی می‌کنید که این عمل تا پایان تعطیلات عید ادامه خواهد داشت. در این مقاله از سایت قوی‌شیم با بررسی موضوع اضافه وزن در تعطیلات عید همراه شما هستیم.

کنترل وزن در ایام عید با رژیم غذایی میسر می@شود.

جلوگیری از چاقی در تعطیلات نوروز

در این مقاله به صورت مختصر و مفید، راهکارهایی برای پیشگیری از چاقی به شما عزیزان ارائه داده‌ایم.☺

اگر می‌خواهید که بعد از تعطیلات وزن نرمالی داشته باشید و گرفتار سختی‌های کاهش وزن نشوید باید از الان با برنامه ریزی و رژیم سبک به استقبال عید بروید. از آنجایی که امسال تعطیلات عید نوروز مصادف است با ماه مبارک رمضان، فرصت خوبی برای افرادی ایجاد شده که از اضافه وزن رنج می‌برند.

قوانین قوی‌شیم برای رهایی از چاقی در عید نوروز

قوی شیم برای شما عزیزان 6 قانون طلایی متناسب با کنترل وزن در نظر گرفته است که ادامه مشاهده خواهید کرد.

ورزش و تحرک کافی در ایام عید

باید توجه داشته باشید که اکثر باشگاه‌های ورزشی در عید نوروز تعطیل می‌باشند و شما باید در خانه در کنار خانواده به صورت گروهی ورزش کنید.😉 انجام ورزش‌های سبک در خانه به صورت روزانه به شما کمک می‌کند که سرحال باشید و وزن خود را کنترل کنید. در ایام عید و ماه رمضان فعالیت سبک انتخاب کنید مثل پیاده‌روی آرام بعد از افطار و…

در ایام عید در کنار خانواده ورزش سبک انجام دهید.

مصرف هوشمندانه خوراکی‌ها در مهمانی

جالب است بدانید هوشمندانه خوردن یک هنر به حساب می‌آید و در عید نوروز با توجه به رسم ما ایرانی‌ها، از مهمانان با غذاها و خوراکی‌های شیرین و چرب پذیرایی می‌شود.

امسال سعی کنید چند نوع غذا درست نکرده و تنوع را کاهش دهید زیرا روزه گرفتن؛ ممکن است اشتهای شما را برای مصرف خوراکی‌های عید بیشترکند. بهتر است غذاهای مفید با قند و چربی کم مصرف کنید.

توجه به بشقاب پر از فیبر

توصیه می‌شود بشقاب خود را از غذاهای پرفیبر و کم کالری پر کرده تا احساس سیری بیشتر کنید. فیبر کافی اشتهای کاذب را از بین می‌برد و حجم معده کوچک می‌شود. مواد غذایی حاوی فیبر بالا شامل سبزیجات، میوه‌ها، حبوبات، غلات و آجیل است.

پرهیز از مصرف خوراکی‌های شیرین

مصرف نوشیدنی‌های شیرین مثل نوشابه و آبمیوه‌های غیرطبیعی، شکلات و شیرینی را کنترل کنید زیرا این مواد مقدار بالایی شکر دارند.

کنترل کالری مصرفی در خوراکی‌های ایام عید

از مواد با کالری کمتر استفاده کنید زیرا کالری بالا موجب افزایش وزن بسیاری می‌شود. اما نگران نباشید مواد غذایی کم کالری را به شما معرفی می‌کنیم:

مواد غذایی با ففیبر بالا موجب احساس سیری می‌شوند.
  • از موز به جای کره استفاده کنید.
  • میوه‌های خشک را به جای شکلات و آبنبات مصرف کنید.
  • طعم غذا را با نعنا، بادام، وانیل و گیاهان طعم‌دار استفاده کنید.
  • شیر کم چرب را جایگزین پرچرب کنید.
  • برای نوشیدنی از آبلیمو و دارچین استفاده کنید.

خواب کافی برای کنترل چاقی در تعطیلات عید

خواب برای هر موضوعی یک نکته مهم و کلیدی به شمار می‌رود. برای کاهش وزن و جلوگیری از چاقی در ایام عید، خواب کافی داشته باشید. یکی از قوانین قوی‌شیم برای کنترل وزن در ایام نوروز، خواب منظم و کافی است.😁

چگونه در تعطیلات عید چاق نشویم؟

برای کنترل وزن و رهایی از چاقی در عید بهتر است از رژیم غذایی مناسبی پیروی کنید و فعالیت داشته باشید.

آیا همزمان با روزه گرفتن در عید می‌توان رژیم غذایی را کنترل کرد؟

همزمانی عید و ماه مبارک رمضان برای کاهش وزن و رسیدن به وزن نرمال موقعیت بسیار خوبی است. وعده‌های غذایی کاهش یافته و فیبر را در غذا افزایش دهید.

آیا خواب کافی در کنترل وزن اثر دارد؟

خواب منظم و کافی سیستم بدن را تقویت کرده و برای جلوگیری از چاقی بسیار مؤثر است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!